Veganství: Proč může výběr jídla vyvolat vztek

Vegetariánství a veganství rostou v popularitě. V tomto reflektoru se ptáme, proč tyto dietní volby mohou vztekat u některých jedlíků masa. Zdá se, že odpověď je složitá. Z těchto stravy se zvyšují, negativní reakce jsou stále viditelnější. komplikované a protože se týká lidských emocí, odpověď bude pravděpodobně mnohostranná a divoce se liší od případu do případu. Jak je to možné, vegané se stávají ohniskem hněvu.

Přestože jsem masový jedlík, často jsem se divil, proč se zdá, že jemnější přístup k jídlu prohrává tolik peří.

Porucha fanatiků?

Stejně jako u jakéhokoli pododdílu lidstva jsou někteří vegani a vegetariáni otevřeni a někdy i militantní. Jak starý vtip jde: „Jak víš, jestli je někdo vegan? Řeknou vám. “

Samozřejmě, že v každé části společnosti jsou lidé, jako je tento. Nejhlasitější hlasy chytí nepřiměřeně velký kousek pozornosti veřejnosti, zatímco drtivá většina veganů jednoduše jí večeře v tichu, negativně nikoho neovlivňuje. Negativita některých lidí vůči veganům obecně, to není celý příběh. "Jistě, občas můžeme být trochu otravní." […] Ale to ve skutečnosti nevysvětluje nepřátelství a výsměch, se kterými se můžeme občas setkat. “

V této funkci se pokusíme rozbalit některé z důvodů, proč lidé mohou reagovat na vegany a Vegetariáni tak negativně. Samozřejmě neexistují žádné tvrdé a rychlé odpovědi, ale budeme pokrývat některé přední teorie. velký. Pochopení toho, zda média podporuje chování, nebo zda chování podněcuje média, je dalším problémem, ale vědět, jak média reagují na Vegans, je informativní. Kingdom hlásil veganství. Z 397 článků, které zmiňovaly veganství, vědci považovali za 20,2% za neutrální a 5,5% za pozitivní, zatímco zbývajících 74,3% za negativní.

Negativita v těchto článcích přišla v různých různých forem. Nejčastěji se příběhy zesměšňovaly veganství jako „zjevně směšné“ nebo je charakterizovaly jako asketismus-praxe životního stylu, která zahrnuje zdržení se potěšení k usilování o duchovní cíle.

Autoři příspěvku věří, že tento nevyvážený neuvázený Reprezentace veganství ukazuje „kulturní reprodukci druhu“.

Studie z roku 2015 se zabývala postoji vůči veganům a vegetariánům ve srovnání s těmi vůči jiným skupinám lidí, kteří zažívají předsudky, jako jsou homosexuální lidé, přistěhovalci, ateisté a černoši. Podle autorů:

„Pouze drogově závislé byli hodnoceni negativněji než vegetariáni a vegany.“

Zjistili, že napříč deskou lidé negativně považovali vegetariány a vegany, zejména ty, zejména ty "Motivováno právy zvířat nebo environmentálními obavami." Vědci také ukázali, že jednotlivci s více pravicovými sklony měli nejméně příznivý názor na vegany a vegetariány. Cítíte, že jejich identita je pod útokem. Když vegan zmiňuje jejich stravovací volbu, mohl by jedlík masa, možná podprahové, že je vegan musí považovat za zastánce týrání zvířat. Environmentální obavy jsou dvě významné motivace. Primárním důvodem je však krutost zvířat. Vegané a vegetariáni jsou obecně proti poškození zvířat, aby poskytovali jídlo. Jako jedlík masa je snadné vzít v úvahu, že veganský člověk – bez slova – vás definuje jako morálně špatně. Směrem k zvířatům a že jsme se rozhodli, že jsme se o zvířata nestarali. Uznání toho se může cítit nepříjemně. Teorie hrozeb meziskupiny

, také nazývaná Teorie integrované hrozby, se pokouší vysvětlit, jak vnímaná hrozba – na rozdíl od skutečné hrozby – může vést k předsudkům mezi sociálními skupinami.

Zastánci této teorie si myslí To, že jedlíci masa, kteří negativně reagují na vegany, věří, že veganská stravovací volba představuje symbolickou hrozbu pro jejich přesvědčení, postoje nebo morálku. Autoři studie z roku 2015, kterou jsme zmínili výše, píšou:

„[V] Egetarians ‘a Vegansův dobrovolné zdržení se stravování masa, které je v rozporu s hodnotami omnivore většiny, představuje symbolickou hrozbu způsobem, který přispívá, což přispívá způsobem, který přispívá způsobem, který přispívá, které přispívají Negativní postoje k těmto cílům. “ Lidé mohou vidět vegetariány a vegany jako podkopávající současný způsob života, i když tento současný způsob života využívá zvířata. A uvedli, že „potraviny silně v kultuře a tradici, takže odmítá jídlo jako urážlivé nebo vzpurné.“ Autoři zjistili, že „postoje vůči veganům byly výrazně méně pozitivní než postoje vůči vegetariánům a účastníci mužů vyjádřili výrazně méně pozitivní postoje k oběma outgroupům než účastníky žen.“ ohrožující sociální stabilitu zpochybňováním sociálních norem ohledně stravovacích praktik a také zpochybňováním normativních morálních přesvědčení o stavu nelidských zvířat. “

Autoři se domnívají, že společnost oceňuje maso za více než jeho nutriční hodnotu a tvrdí, že má“ Symbolické asociace s lidskou dominance nad přírodou. “

Když se vykopali do psychologických profilů těch, kteří byli nejvíce náchylní k negativním pocitům vůči veganství, vědci zjistili, že tito jednotlivci s větší pravděpodobností vnímají svět jako nebezpečné místo. Výsledkem je, že teoretizují, že Vegané představují „vnímanou symbolickou hrozbu pro sociální a kulturní normy“. Pravicové politické sklony měly nejvyšší tendenci vnímat vegany nepříznivě. Toto zjištění se objevuje v jiných podobných studiích. Zároveň jsou lidé, kteří se řídí rostlinnou stravou, s větší pravděpodobností naklánějící se. a žena. Podobně byli liberálové více než dvakrát pravděpodobnější než konzervativci, aby byli veganští. Dietní volby, které by jistě mohly hrát roli při generování negativních pocitů. Léčba zvířat.

Došli k závěru, že „pravicová ideologie předpovídá přijetí využívání zvířat a spotřeby masa“. Volba jídla někoho vykresluje obrázek jejich pravděpodobného politického výhledu a ideologie. Jak autoři jednoho příspěvku uzavírají:

„Jíst zvířata není jen nárazníkem, jak se široce věřilo, ale také ideologické.“

kognitivní disonance

https://recenzeproduktu.top/

Kognitivní disonance popisuje naši schopnost držet dva protichůdné myšlenky, postoje nebo chování v naší mysli najednou. Když narazíme na informace, které svítí světlo na tyto neshody, může to způsobit duševní stres a nepohodlí. Nelíbí se jim zabíjet. Pomohl kognitivní disonance vysvětlit, proč veganství přitahuje agresi? Zemědělská zvířata. Na jedné straně zabíjíme miliardy zvířat každý rok, ale na druhé straně, pokud někdo zacházím se psem, může čelit vězení.

Abychom se zbavili tohoto duševního utrpení, používáme kognitivní triky které pomáhají zmírnit napětí. Jedním ze způsobů, jak zmírnit kognitivní nesoulad, je změnit naše chování a přestat jíst maso. Pokud to nemůžeme udělat, musíme změnit způsob, jakým vidíme zvířata. Můžeme považovat kočku nebo psa za inteligentní, ale vidět prase nebo ovce za něco víc než robotický kus sendvičového náplně. Ve skutečnosti jsou některá zemědělská zvířata stejně ostrá jako cvoček, zatímco někteří psi mohou být stejně husté jako skopové. Cítíte pinpriky kognitivní disonance. Může existovat nutkání bránit kategorie, které jsme vytvořili, abychom se chránili před ošklivou pravdou. “

Snažíme se vyhnout rozpadu pomocí řady technik, z nichž jedním je pokus minimalizovat naše zapojení.

Například jeden vegan, se kterým MNT nedávno mluvil, vysvětluje, vysvětluje, "Až se objeví, že jsem vegan, lidé mi začnou říkat, jak často jedí maso, jako preventivní obrana."

Tento příklad pravděpodobně zní mnoho z nás. Cítíme se souzeni, i když nás nikdo navenek neposuzuje a máme pocit, že existuje požadavek ospravedlnit se. Pro některé z nás, hluboko dole, víme, že to, co děláme, není ideální, a cítíme potřebu minimalizovat naši roli – jak pro sebe i jiné. Mnoho našich podvědomých pokusů o udržení negativních pocitů kognitivní disonance pod zábalem. Vegané praskli bublinu a připomněli nám, že zabíjíme zvířata, aby položila jídlo na náš stůl. Také nám ukazují, že můžeme být zodpovědní a dělat vlastní rozhodnutí, a připomínají nám, že oběť si zaslouží záchranu. strach. A tím, že jsou zdraví a velmi naživu, vegané prokazují, že živočišné produkty nejsou nezbytnou součástí lidské stravy. Vegané mohou vyvolat strašlivý vztek u jinak přátelských, dobře měřených jednotlivců. Pochopení toho, proč veganství přitahuje tyto emoce, je složitý problém, ale ten hodný studia. Vždy.

  • Výživa/strava
  • Psychologie/psychiatrie
  • Contents

    Veganství: Proč může výběr jídla vyvolat vztek