Uzdravit se je snadné, pokud máte zdravý sexuální život.

#3 Zlepšete kontrolu močového měchýře

Vypěstujte si pevné pánevní dno a vyhněte se inkontinenci, která postihuje téměř 30 procent žen, a zapojte se do zdravého sexuálního života. Dobrá sexuální aktivita je skvělá pro procvičování svalů pánevního dna. Kdykoli má člověk orgasmus, může způsobit stahy pánevních svalů a posílit je.

#4 Snižte krevní tlak

Stres a sex mají také korelaci, přičemž výzkumy naznačují vyšší hypertenzi z menšího množství sexu. Mnoho studií zjistilo, že pohlavní styk a nikoli samotná masturbace byla přímo zodpovědná za snížení systolického TK. Testy krevního tlaku dopadnou pozitivně, protože najdete cestu pro své emoce a snížíte stres prostřednictvím sexuálního aktu.

#5 Sex je cvičení

Sexuální aktivita je také skvělá forma cvičení. Samozřejmě to nenahradí běžecký pás, vaše každodenní kardio nebo posilovnu. Ale spaluje kalorie, přibližně 5 za minutu, což je o 4 kalorie více než při sledování televize. Použijte sex ke zrychlení srdeční frekvence a posílení různých svalů těla. Zaměstnejte se a ujasněte si rozvrh, abyste si udělali čas na pravidelný styk. Stejně jako cvičení, důslednost pomáhá maximalizovat výhody.

# 6 Zabraňte srdečním záchvatům

Zdravý sexuální život je také dobrý pro srdce. Kromě toho, že je to skvělý způsob, jak zvýšit srdeční frekvenci, sexuální aktivita pomáhá udržovat v rovnováze hladiny hormonů, jako je testosteron a estrogen. Když je některá z těchto hodnot nízká, vzniká mnoho problémů, jako jsou srdeční choroby a osteoporóza. Předcházejte srdečním onemocněním a kardiovaskulárním problémům volbou sexu jako prostředku ke zlepšení zdraví srdce.

# 7 Snižte bolest

Než sáhnete po aspirinech, zkuste sex. Orgasmy slouží k blokování bolesti podle výzkumu Rutgers State University of New Jersey. Tím se uvolňuje hormon, který zvyšuje práh bolesti. Menší stimulace orgasmu může také blokovat chronickou bolest, stejně jako bolesti nohou a mnoho žen používá samostimulaci genitálií ke snížení artritické bolesti, menstruačních křečí a dokonce i bolestí hlavy.

#8 Zažeňte rakovinu

Podle Journal of AMA lze rakovinu prostaty snáze odvrátit sexuální aktivitou. Sexuální styk, masturbace a emise mohou promazávat vnitřní končetiny a stimulovat průtok krve, posilovat imunitu a odvrátit rakovinu děložního čípku u žen.

# 9 Vylepšete spánek

Přikývnutí je snazší po sexuálních aktech. Po orgasmu se uvolňuje hormon zvaný prolaktin, který vyvolává pocity ospalosti a relaxace. Zabraňte stresu a úzkosti a stimulujte endorfiny v potravě, které nastartují systém potěšení a odměn v mozku a vytvářejí pocit pohodlí.

# 10 Zvyšte sebevědomí

Sexuální intimita může také zvýšit štěstí a sebevědomí. Psychologické výhody partnera a podpůrného systému jsou rozmanité.

#11 Staňte se Trimmerem

Ať už nemáte přes den čas na cvičení, nebo se prostě nemůžete obtěžovat jít do posilovny, vezměte v úvahu, že sex spálí 75 až 150 kalorií za 30 minut, podle odborníků na sexuální lékařství. To funguje jako ekvivalent mnoha jiných forem cvičení, jako je jóga, tanec nebo dokonce chůze. Sexuální aktivita také pomáhá udržovat štíhlé svaly. Hladiny testosteronu jsou regulovány pro budování a udržování svalové tkáně a kostí.

# 12 Zlepšete duševní zdraví

Nejlepší způsob, jak zlepšit náladu, porazit úzkost a bojovat s depresí, je být sexuálně aktivní. Budování intimity snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu. To snižuje možnost kyselosti v břiše, hyperglykémii a zvýšení krevního tlaku.

#13 Získejte zdravější pleť

Spolu s tím může sex také uvolňovat sloučeninu, která zvyšuje zářivost vaší pleti. Během sexuálního aktu tělo produkuje hormon zvaný dehydroepiandrosteron, který posiluje imunitní systém, zajišťuje zdravější pokožku a dokonce zlepšuje náladu.

# 14 Ciťte se lépe

Sex také snižuje hladinu stresu, protože se uvolňují hormony, jako je endorfin a oxytocin, což způsobuje nárůst hormonů, které mohou způsobit úžasnou náladu.

#15 Méně výskytů nachlazení

Uzdravit se je snadné, pokud máte zdravý sexuální život. Při styku se totiž uvolňuje protilátka zvaná imunoglobulin A, která bojuje proti nemocem a chrání ženy před chřipkou a nachlazením.

#16 Méně menstruačních potíží

Když žena podstoupí velké O, děloha se stáhne a to může zbavit tělo sloučenin, které způsobují křeče. Zvýšený počet děložních kontrakcí může také vést k rychlému vypuzení tkáně a krve, což napomáhá rychlejšímu ukončení menstruace. Sex také snižuje riziko endometriózy, kdy děložní tkáň vyrůstá z dělohy. způsobuje bolest a potíže při pravidelném fungování, podle výzkumu Yale.

#17 Uvolnění léčivých neurotransmiterů

Neurotransmiter, který se spouští během zdravých sexuálních aktivit u mužů i žen, je acetylcholin. S menší ACH může nastat problém se zvládáním každodenních sexuálních funkcí. Konkrétně sex způsobuje uvolňování pozitivních neurotransmiterů a hormonů. Takže ať jste gay nebo hetero, uvažujte to správně – sex může být prospěšný pro vaše zdraví. Zůstaňte sexy a zůstaňte zdraví!

Mentální výhody sexu

Zatímco většina lidí slyšela o výhodách pohlavního styku pro fyzické zdraví, existuje stejně dlouhý seznam psychologických výhod. Kromě fyzické pohody a posílení imunitního systému, snížení krevního tlaku a spalování kalorií má sex vliv i na psychickou pohodu.

Snadný stres

Je dobře známo, že být ve stresu může mít mnoho negativních dopadů. Stres je důsledkem vzájemně se ovlivňujících psychologických problémů a může se lišit v závislosti na lidech. Způsobuje, že ženy trpí bolestmi hlavy, problémy se spánkem a potížemi, svalové napětí a závažné problémy, jako je porucha imunitního systému a chronická deprese.

Důkazy naznačují, že blízkost s partnerem, jak fyzicky, tak emocionálně, může snížit hladinu stresu. Fyzická intimita spouští v mozku různé chemické látky včetně endorfinů, dopaminu a oxytocinu. Dopamin hraje zásadní roli v chování motivovaném odměnou, zaměřování pozornosti a zvyšování motivace. Ovlivňuje také přirozené bojovníky proti stresu a bolesti nebo endorfiny. Dalším uvolňovaným silným hormonem je oxytocin, který je označován jako hormon mazlení a vyvolává pocity soucitu.

Jakmile orgasmus skončí, tělo také uvolňuje prolaktin, což vyvolává ospalost a celkově uvolněný pocit a navozuje spánek. Výzkum ve skutečnosti zjistil, že pohlavní styk po celých čtrnáct dní snížil úzkost a spustil růst buněk v hipokampu nebo emočním centru ve studiích na zvířatech. Důkazy také naznačují nižší krevní tlak spojený se stresem díky častému pohlavnímu styku.

Zvyšte sebevědomí

Sex je velmi důležitou součástí psychologické sebeidentity a sebevědomí. Existují důkazy, že nedostatek sexuálních vztahů je spojen s pocity deprese a nízkým sebevědomím. Společnost vyvíjí velký společenský tlak, aby byla sexuálně úspěšná. Mít minimální nebo nulový sexuální život může být dokonce společenským stigmatem. Sex může snížit trauma, která pochází ze sociální izolace, a zvýšit sebevědomí. Každý má určité psychologické potřeby, aby zůstal duševně silný a zdravý. To je důležitá součást lásky a spojení.

Významný psycholog Abraham Maslow naznačil 5 základních lidských potřeb. Jedním z nich byla láska nebo spojení. Pokud psychologické potřeby, jako jsou tyto, nejsou uspokojeny, má to negativní dopad na duševní zdraví. Některé studie naznačují, že sociální izolace může dokonce vyvolat předčasnou smrt.

Zvýšená psychická intimita

Ať už je důvod jakýkoli, páry bez aktivního sexuálního života mohou pociťovat nedostatek psychologické intimity a odvádět partnery od sebe. I když to může znít jako samozřejmost, pravidelný sex se svým manželským partnerem může mít velký vliv na to, jak s ním vycházíte. Být často intimní umožňuje emocionální spojení na hlubší úrovni.

Zvyšte kognitivní kapacity

Sexuální vztahy mění chemii mozku různými způsoby a ve skutečnosti posilují kognitivní kapacitu. Jedna studie zjistila, že myšlenky související se sexuální anamnézou zlepšují kognitivní funkce. Jiná studie ve studiích na zvířatech zjistila, že sexuálně aktivní subjekty měly v hippocampu více neuronů. Přírůstky mozkové síly byly ztraceny, jakmile se sexuální aktivita zastavila.

Výzkum ženského orgasmu zjistil, že mozková aktivita po sexuálním vyvrcholení aktivuje každou část lidského mozku. Krevní toky přenášejí do mozkových buněk mnoho kyslíku a živin. Populární aktivity pro stimulaci mozku, jako je sudoku nebo křížovky, na druhé straně mají pouze okrajové přírůstky a způsobují, že jsou stimulovány pouze některé oblasti lidského mozku.

Výzkum také podporuje pozitivní spojení mezi častou sexuální aktivitou a zapamatováním si slov u žen.

Vypadat a cítit se mladší

Sex může způsobit, že se budete cítit a vypadat mladší. Ve společnosti, kde je kladen velký důraz na krásu a mládí, chtějí lidé starší 25 let vypadat nebo se cítit mladší. Do objevování fontány mládí se investují miliardy dolarů. Jiná studie zjistila, že pravidelný sex dělá muže a ženy o 5-7 let mladší. To kanabialica přísady přináší obnovenou důvěru, štěstí a nadšení. Když člověk vypadá mladší, cítí se mladší.

Sexuální vztahy jsou také spojeny s dlouhověkostí a trvalým dobrým zdravím. Využívají se jak psychické, tak fyzické výhody sexu. Při průměrném sexuálním sezení muži spálí téměř 100 kalorií a ženy kolem 70. Cvičení posiluje fyzické zdraví a má také výhody pro duševní zdraví, od zlepšení nálady po snížení a zvládání stresu, zvýšení sebeuspokojení, zlepšení hladiny energie a mnohem více.

Sexuální aktivity jsou také spojeny s emocionální pohodou a kvalitou života. Ať už se neustále cítíte pod nepříznivým počasím nebo jste smutnější než obvykle, sexuální styk může také zlepšit vaši náladu.

Boj s bolestí

Studie v oboru biologie a psychologie zjistila, že častý a pravidelný styk byl spojen s nižším diastolickým TK. Orgasmy navíc spouštějí uvolňování endorfinů, které uvolňují pocit pohody a působí jako důležité léky proti bolesti.

Během pohlavního styku se do těla dostávají vysoké hladiny krve a odvádějí tlak z mozku. Většina jedinců se po orgasmu cítí uvolněně a aktivní sexuální život vás může učinit zdravějšími.

Podle výzkumu Texaské univerzity je navíc zvýšení sebevědomí dalším důvodem, proč se lidé zapojují do sexu. Pocit odpojení od manželského partnera může vyvolat pravidelné problémy s duševním zdravím. Sexuálně aktivní ženy jsou méně pravděpodobné, že budou mít deprese, podle průzkumu Gallupova institutu mezi téměř 300 ženami.

Sex může zlepšit duševní zdraví prostřednictvím uvolňování neurotransmiterů, jako je serotonin. Sex zvyšuje citovou vazbu a usnadňuje intimitu ve vztazích. Sex může ovlivnit každý aspekt duševního zdraví od sebeúcty po pocit sebevědomí.

Sex také slouží k uvolňování endorfinů a zároveň zvyšuje schopnost mozku řešit složité kognitivní problémy. Jinými slovy, sex zažene bolest a udělá vás chytřejšími! Ovlivňuje také schopnost vybavit si paměť a ostrou paměť.

Závěr

Sexuální vztahy s partnerem jsou tedy cestou k tomu, abyste byli fit a zdravější, ať už zvažujete přínos pro fyzické zdraví nebo psychologický dopad. Sex má schopnost posílit vaši sebeúctu a sebevědomí, kromě toho, že dláždí cestu k hlubší intimitě s vaším partnerem. Je to základní kámen oddaného vztahu. Takže ať už jste přátelé s výhodami nebo partnery na celý život, pohlavní styk může rozhodně posílit vaše tělo a mysl.

Plyn může být velmi nepříjemný zážitek a mohl by snadno vytvořit trapnou situaci, pokud by se dostal na veřejnost. Syndrom splenic Flexure zabírá tento nepříjemný pocit a umocňuje zážitek. Tento proces se může pohybovat od nepříjemných „bolest plynů“, které můžete pravidelně zažívat v průběhu života, až po více vysilující stav, který může způsobit extrémní množství bolesti. Bolest byla pro mnohé tak nesnesitelná, že si mysleli, že jim prasklo slepé střevo.

Pokud trpíte syndromem splenického ohybu, nemusíte žít v mučivé bolesti. Ačkoli se různí lékaři nemusí shodnout na léčbě a příčinách, můžete si pomoci tím, že učiníte opatření ke snížení množství vzduchu, které by mohlo být produkováno ve střevním traktu. Mnoho lidí trpí tímto utrpením a většina z nich našla způsob, jak tuto zkušenost prožít.

Příznaky syndromu ohybu sleziny

Obsah

Příznaky syndromu ohybu slezinyCo způsobuje syndrom ohybu sleziny? Lze syndrom ohybu sleziny léčit?

Zpočátku je docela snadné zaměnit syndrom splenicového ohybu za jednoduchý plyn, ale zážitek může začít nabývat na intenzitě. Přestože se nejedná o život ohrožující stav, příznaky mohou být pro mnohé téměř nesnesitelné. Některé z nejčastějších příznaků tohoto stavu jsou:

1. Bolest

Mnozí připisují počáteční fáze SFS jako formu těžkého plynu. Bolest se však může dále zvyšovat a soustřeďuje se poblíž levé horní části břicha. Může být také přítomen, když ohýbáte nebo kroutíte břicho, jako byste chtěli otočit tělo. Protože se tato bolest může projevit u těch, kteří si pouze sednou na židli, ti, kteří mají kancelářské práce, mohou být touto zkušeností snadno deaktivováni. Může být stále obtížnější se zpohodlnit.

2. Distended Drumming

V některých případech může být levá horní část břicha natažená a citlivá i na sebemenší dotek. Klepání na břicho mohlo vytvořit dutý zvuk podobný bouchání zralého melounu. To však může být způsobeno také přejídáním, protože váš žaludek se může nafouknout a zároveň poskytovat „dutý“ zvukový efekt.

3. Nepravidelnosti střev

Syndrom ohybu sleziny může způsobit nepravidelné střevní komplikace. Někteří lidé mohou zažít těžký záchvat s průjmem, zatímco jiní mohou zažít zácpu. Ti, kteří prožívají SFS, jej mohou snadno zaměnit za prostou plynatost a zažívací potíže, ačkoli střevní příznaky se mohou časem mnohem horší. To zahrnuje také mnoho dalších fyzických komplikací, jako je horečka, křeče v břiše, nadýmání a křeče tlustého střeva.

Co způsobuje syndrom ohybu sleziny?

Existuje mnoho situací, které mohou zvýšit pravděpodobnost onemocnění SFS. Ačkoli mnohé z nich jsou závislé na potravinách, které jíte, je možné vyvinout tento stav jako následek rakoviny a/nebo nemocí. Podle odborníků se tento stav může poměrně snadno nakazit v závislosti na vaší stravě a stravovacích návycích.

1. Jídlo 

Bakterie, které rozkládají jídlo, mohou ve vašem trávicím traktu uvolnit velké množství plynu. To může být účinek alergenů na konkrétní potraviny, materiály, které má vaše tělo problémy s vstřebáváním, a ty, které jsou považovány za sacharidy s krátkým řetězcem, protože s sebou mohou táhnout vodu, což může způsobit nadýmání.

2. Otrava 

Otrava jídlem může způsobit všechny druhy střevních a trávicích problémů.

Uzdravit se je snadné, pokud máte zdravý sexuální život.