Jak identifikovat vyrážku hepatitidy C

Hepatitida C je virová infekce, která způsobuje zánět v játrech. Játra hrají roli v jiných tělesných systémech, včetně kůže. Výsledkem je, že hepatitida C může způsobit vyrážky a další změny v kůži. Mezi příznaky infekce hepatitidy C patří:

 • Abnormální únava
 • Bolest břicha, zejména v blízkosti jater
 • Hliněné stoličky
 • Tmavá moč
 • Žloutenka, která zahrnuje žloutnutí kůže a bílé očí

Hepatitida však může také ovlivnit pokožku. Změny kůže mohou začít jako jednoduché hrboly nebo podráždění, ale mohou se v průběhu času změnit na jiný problém.

vyrážky jsou u lidí s hepatitidou relativně běžné. Chronická hepatitida C může být náchylnější k vyrážkám. Každý, kdo si všimne náhlých změn v kůži, by měl navštívit lékaře pro úplnou diagnózu. , zvednuté a svědivé skvrny kůže, které by mohly vypadat jako kousnutí chyb. Urticaria může trvat několik hodin najednou a pak zmizet, jen aby se vrátila znovu později. Bolest nebo bolest břicha. Pravděpodobně než ostatní vyvinou lišejníky planus. Lichen planus se představuje jako nerovnoměrné nebo šupinaté rány, které mají rovný povrch. , člověk může zaměnit lišejníky planus za jiné kožní podmínky, jako je ekzém, zejména pokud se vyvíjí na rukou nebo zápěstí. Spot.

Purpura je vyrážka načervenalých https://recenzeproduktu.top/moring-slim/ až fialových skvrn na kůži, ke které dochází, když červené krvinky vytékají z rozbité krevní cévy a hromadí se v kůži. Mohou se lišit velikostí od malých teček (petechiae) po mnohem větší skvrny nebo záplaty.

náplasti nemění barvu, když na ně člověk vyvíjí tlak.

purpura na kůži Může být také známkou toho, že na hlubších tkáních nebo orgánech jsou také krevní skvrny. nebo vředy, které svědí a způsobují bolest. Lékaři mohou doporučit léky, pokud se tato skvrna objeví kvůli hepatitidě C. Smíšená kryoglobulinémie je vzácný stav, který se vyskytuje při chladnějších teplotách, když kryoglobuliny zahušťují a davují dohromady..

Žloutenka je podmínka, kterou většina lidí spojuje s poškozením jater, takže nemusí být žádným překvapením, že hepatitida C může způsobit stav. Bílí jejich očí zžloutla.

Je to proto, že jejich tělo produkuje příliš mnoho bilirubinu. Bilirubin je jasně žlutá sloučenina produkovaná při rozpadu červených krvinek. Poškozená játra, například v případě infekce hepatitidy C, má tělo větší potíže s zpracováním a eliminování tohoto pigmentu. To způsobuje nahromadění bilirubinu (hyperbilirubinémie) a vede ke změnám v barvě kůže. Transfuze v některých závažných případech hyperbilirubinémie s žloutenkami. Je to běžný příznak hepatitidy c. Tento pocit může být trvalý a zatímco Pruritus obecně není nebezpečný, je dráždivý. Další možné problémy s pokožkou

Játra hrají v těle zásadní roli a špatně fungující játra může vést k dalším podmínkám kůže.

Hepatitida C může také způsobit následující kožní problémy :

 • Porphyria cutanea tarda: stav vyplývající ze specifických látek, známých jako porfyriny, budování v játrech. Může to způsobit křehkou pokožku a bolestivé puchýře v oblastech vystavených slunečnímu světlu. Kůže může také tmavší nebo lehčí a lidé mohou pěstovat další vlasy.
 • Raynaudův jev: Problém, který se vyskytuje z křečí v malých krevních cévách. Může to způsobit, že kůže prstů, prstů, nosu nebo uší zbledne nebo modrá
 • Sicca Syndrom: autoimunitní porucha, která způsobuje suché oči a sucho v ústech.

vyrábí jako známka chronické infekce

Někdy se akutní infekce hepatitidy C může stát chronickou, dlouhotrvající infekcí.

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC (CDC ) Odhadujte, že ve Spojených státech žije s chronickou hepatitidou C.

, protože játra se na kůži často objevují na kůži až 2,4 milionu lidí..

Značky zahrnují:

 • Spider žíly
 • Tmavé, zabarvené skvrny kůže
 • Extrémně suchá nebo červená kůže
 • Těžké svědění, konkrétně v jedné oblasti.

  Další příznaky chronických problémů s jatery mohou zahrnovat bolest břicha a nadměrný otok. Tyto znaky vyžadují lékařskou pomoc. Osoba může dokonce potřebovat transplantaci jater v závislosti na rozsahu poškození.

  Studie v časopise Journal of Hepatology uvádí, že vyrážky na kůži jsou poměrně běžným výskytem s některými léky na hepatitidu C. Někteří lidé však vyvíjejí závažné stavy kůže v důsledku drog. Obvykle se objevují v blízkosti injekčního místa a odtud se šíří. Každý, kdo zažívá závažnou reakci na léky, by měl okamžitě navštívit svého lékaře.

  Lidé, kteří mají chronické nebo přetrvávající kožní problémy, mohou vyžadovat podrobnější léčbu. Tyto vyrážky mohou vydržet déle a být závažnější, protože virus, který je způsobuje, je obvykle také dlouhodobě.

  Mezi další tipy, které pomohou snížit nebo řídit příznaky, patří:

 • Orální nebo lokální antihistaminika
 • lokální masti kortikosteroidů
 • Omezení expozice slunce
 • Nosit volné oděvy vyrobené z přírodních vláken
 • Pravidelně zvlhčuje pokožku
 • Jako drsné detergenty, mýdla nebo pleťové vody

Nikdy není dobrý nápad samo-diagnostikovat kožní vyrážku. Každý, kdo zažívá přetrvávající vyrážku, by měl zvážit návštěvu lékaře pro diagnózu.

Dokonce i lidé, kteří vědí, že mají virus nebo kteří podstupují léčbu. Může to být také známkou toho, že léčba nebude plánovat. Lékař jim může pomoci identifikovat a léčit problém, nebo alespoň pomoci zvládnout příznaky.

 • Onemocnění jater/hepatitida

Contents

Jak identifikovat vyrážku hepatitidy C